Zarządzanie stresem – samopomoc w kryzysie

2021-12-02 14:00 - 16:00
Centrum Dialogu Obywatelskiego
Address: ul. Damrota 1 45-064 Opole

Cel: psychoedukacja w tematyce stresu i wpływu dystresu (stresu długotrwałego, chronicznego) na nasze życie i zdrowie. Zapoznanie się ze skutkami długotrwałego stresu oraz z technikami radzenia sobie ze stresem chronicznym w celu przeciwdziałania chorobom, w tym chorobom nowotworowym.

Korzyści: Udział w spotkaniu pozwoli Ci spojrzeć szerzej na tematykę stresu poprzez przyjrzenie się jego negatywnym skutkom. Krzysztof podzieli się z Wami osobistą historią, kiedy został zdiagnozowany z rakiem złośliwym jądra, jak sobie poradził i jak jego życie się zmieniło. Aleksandra przyjrzy się działaniom na silnej adrenalinie, długotrwałemu stresowi i jego skutkom oraz wpływowi na nasze życie i zdrowie.

Przygotowany zestaw zadań pozwoli Ci wzmocnić kompetencje w zakresie korzystania z własnego potencjału, reagowania, kiedy czujesz, że żyjesz w chronicznym stresie, zapoznania się z tematyką samopomocy w kryzysie.

Certyfikat: „Zarządzanie stresem – samopomoc w kryzysie” – do wyboru język polski lub angielski.

Spotkanie poprowadzą Aleksandra Marcinkowska oraz Krzysztof Danków

Aleksandra Marcinkowska – EDU SMART TRAINING CENTRE LIMITED DIALOG of Transformation ®️ Irlandia & Brytania. Szkoleniowiec, wykładowca, trener rozwoju osobistego, doradca biznesu, dyplomowany doradca zawodowy i personalny, pedagog i diagnosta, wykładowca akademicki na University of Bradford gdzie kończy doktorat z prawa imigracyjnego (praca z imigrantami). Studentka Psychoonkologii na SWPS. Terapeuta i diagnosta PTSD specjalizująca się w tematyce radzenia sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym, prowadząca szkolenia i warsztaty w krajach UE w tematyce stresu. Autorka licznych materiałów edukacyjnych, 4 publikacji oraz eBooka „ Moja podręczna apteczka”, który został napisany w czasie pandemii, aby pomóc osobom w kryzysie emocjonalnym. Ekspert projektów międzynarodowych. Wolontariusz w stowarzyszeniach i fundacjach; wspiera osoby bezdomne, ofiary przemocy, młodzież.

Krzysztof Danków – prelegent, organizator imprez w ramach stowarzyszenia #MaszJajaIdzNaBadania, którego jest prezesem; triathlonista, biegacz, propaguje zdrowy styl życia w oparciu o zasady zdrowego i pozytywnego myślenia. Łączy ludzi inspirując ich do zmiany po przebytym nowotworze złośliwym jądra dzieląc się swoją historią.
Celem stowarzyszenia, którego Krzysztof jest prezesem jest promowanie regularnej profilaktyki badań wśród mężczyzn, która ma pełnić rolę “bezpiecznika” przed chorobami cywilizacyjnymi. W ramach promocji zdrowego stylu życia i pokazania, że po nowotworze można realizować szalone projekty i sięgać po marzenia ukończył kilka pełnych triathlonów, Double Ironmana na Litwie, przebiegł Koronę Gór Polski 205 km w 5 dni, przebiegłem Główny Szlak Sudecki 443 km w 6 dni. Przeprowadził takie imprezy masowe jak: trening biegowy na Wyspie Bolko na 100 km, „Przebudzenie” czyli bieg na orientację skierowany do wszystkich Opolan na Wyspie Bolko angażując i zrzeszając wolontariuszy w każdym wieku.

-> Zapisz się już dziś! <-

Skip to content

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o aktualnych wolontariatach i wydarzeniach.

Możesz się wypisać w każdym momencie