Rodzinny detektyw – jak rozpocząć poszukiwania przodków

20/10/2022 17:00 - 20:00
Centrum Aktywizacji Społecznej, sala 307
Address: ul. Krakowska 32 45-075 Opole

W czasach, gdy całe sztaby ludzi pracują nad tym, by przekaz szklanego ekranu był tak interesujący, aby jak najdłużej utrzymać przed nim widzą, proponujemy przejście do trybu OFFLINE i udział w wydarzeniu pomagającym pogłębiać świadomość własnych korzeni i odkryć tajniki Genealogii.
Dlaczego to takie ważne? Poczucie przynależności przekłada się na poczucie bezpieczeństwa, a zrozumienie historii własnej rodziny może ochronić nas w wirze życiowych zmian i dać nam poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Zapraszamy w niezwykłą przygodę i wcielenie się w rolę rodzinnego detektywa w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie – skąd tak naprawdę pochodzę?

Głównym założeniem spotkania organizowanego  w ramach projektu Opole Offline jest przekazanie podstawowej wiedzy na temat genealogii oraz praktyczne jej wykorzystanie, a także pokazanie jak można pełnić wolontariat w tym obszarze.

Dla kogo:
Działamy międzypokoleniowo! Proponowane warsztaty dedykowane są dla młodzieży oraz dorosłych do 45 roku życia.

 

Przebieg warsztatów:
W części teoretycznej uczestnicy dowiedzą się czym jest genealogia, dlaczego warto poznawać historię rodziny i jak zdobytą wiedzę można wykorzystać w życiu codziennym. Uczestnicy poznają różne sposoby prezentacji genealogii rodziny i uzyskają konkretne wskazówki dotyczące tego, od czego można zacząć i jak, krok po kroku, poszerzać swój warsztat rodzinnego historyka. Gdzie można pełnić wolontariat w tej dziedzinie.

W części praktycznej uczestnicy spróbują stworzyć swoje pierwsze drzewo genealogiczne. Efektem końcowym spotkania jest bazowa wersja drzewa genealogicznego każdego uczestnika, a także otrzymanie wskazówek, jak dalej nad nim pracować.

Każdy uczestnik otrzyma od Nas bezpłatny pakiet materiałów. 

Organizator: Fundację Wypłyń na Głębię. 

Warsztaty przeprowadzi Pani Jolanta Ilnicka prezes Stowarzyszenia Opolscy Genealodzy

Zakończono zapisy na to wydarzenie

Skip to content