Profilaktyka poprzez wolontariat

21/10/2022 14:30 - 17:30
Centrum Aktywizacji Społecznej, sala 307
Address: ul. Krakowska 32 45-075 Opole

W czasach, gdy całe sztaby ludzi pracują nad tym, by przekaz szklanego ekranu był tak interesujący, aby jak najdłużej utrzymać przed nim widza, proponujemy przejście do trybu OFFLINE i udział w wydarzeniu służącym budowaniu zdrowia psychicznego młodych ludzi poprzez zaangażowanie na rzecz innych.

Czy wiesz, że wolontariusze rzadziej cierpią na depresję, odczuwają większą satysfakcję z życia i wyższy poziom dobrostanu psychicznego? O tej oraz o innych korzyściach dla zdrowia psychicznego płynących z pracy ochotniczej dowiesz się podczas spotkania pod nazwą Profilaktyka poprzez wolontariat. Poznasz również kilka sposobów na mądre i efektywne zaangażowanie ochotników w szkole, posłuchasz o tym, jak wolontariat sprzyja budowaniu kariery, a także dowiesz się, jak można podziękować ochotnikom za ich pracę. Chcemy, żeby ten czas był pełen wiedzy, ale i dzielenia się doświadczeniem DOBRYCH PRAKTYK WOLONTARIATU w szkole.

Dla kogo:
Zapraszamy nauczycieli, pedagogów, którzy chcieliby zorganizować wolontariat w swojej placówce i szukają inspiracji. Na wydarzenie zapraszamy również inne osoby zainteresowane tym tematem (np. rodziców). 

Przebieg spotkania:

  1. Wolontariat jako budulec kariery, relacji społecznych i satysfakcji z życia
  2. Jak wolontariat wpływa na zdrowie psychiczne?
  3. Jak podziękować wolontariuszom? Warsztat w grupach
  4. Zaprezentowanie rezultatów i podsumowanie


Organizator
: Fundacja Wypłyń na Głębie

Zakończono zapisy na to wydarzenie

Skip to content

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o aktualnych wolontariatach i wydarzeniach.

Możesz się wypisać w każdym momencie