Planowanie wolontariatu dla koordynatorów

19/10/2022 16:00 - 17:30
Centrum Aktywizacji Społecznej, sala 203 (Klubowa)
Address: ul. Krakowska 32 45-075 Opole

Celem warsztatu jest przekazanie wiedzy niezbędnej do realizacji projektów z zaangażowaniem wolontariuszy w sposób optymalizujący efektywność ich pracy.

Plan warsztatów:
1. Demokracja lokalna – od czego zacząć? Jak się w nią włączyć poprzez wolontariat;
2. Jak przygotować się do współpracy z wolontariuszami;
3. Przedstawienie dobrych praktyk w zakresie współpracy z miejskim centrum wolontariatu;
4. Omówienie wyzwań stojących przed kierownikami projektów wspieranych przez pracę wolontariuszy;
5. Przekazanie i omówienie wzorów ofert wolontariatu zgodnych z wymaganiami programu Korpus Solidarności oraz na potrzeby rozpowszechniania za pośrednictwem mediów społecznościowych i innych dróg elektronicznych;
6. Wskazanie kluczowych wymagań formalnych związanych z podpisaniem porozumień z wolontariuszami;

Warsztat poprowadzą:
Bartosz Berezowski – Prezes Fundacji Geko, współtwórca Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra. Wiceprzewodniczący Opolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz zespołu Prezydenta Miasta Opola ds. budżetu obywatelskiego. Wolontariusz kompetencyjny w organizacjach pozarządowych. Ojciec dużej rodziny, entuzjasta ogrodnictwa, szachów i fantastyki.

Jakub Lasek – lider i trener w organizacjach pozarządowych, miejski koordynator wolontariatu, lokalny aktywista i wolontariusz. Wiceprezes Fundacji Geko. Od ponad 10 lat jest czynnie zaangażowanym instruktorem harcerskim, pracującym z młodzieżą i liderami. W każdej wolnej chwili uwielbia podróżować i biegać po górach, a najlepiej to oba jednocześnie.

Zakończono zapisy na to wydarzenie

Skip to content