Otwarty wolontariat – Szlachetna Paczka

23/10/2023 17:00 - 18:30
Centrum Dialogu Obywatelskiego sala 105
Address: ul. Damrota 1 45-064 Opole

“Otwarte Wolontariaty” to już sprawdzona forma, która świetnie działała przy poprzedniej edycji Festiwalu. Dlatego też i tym razem stworzymy możliwość zgłoszenia się jako wolontariusze do wybranych organizacji – właśnie w tym krótkim czasie trwania Festiwalu. Po to, żeby każdy mógł sprawdzić, czy takie działania są właśnie dla niego i czy się w tym dobrze czuje. Jednocześnie dajemy możliwość organizacjom zachęcić kolejne osoby do działania w ich szeregach. Liczymy na to, że taki początek, zapoznanie się – będą właśnie Impulsem do podjęcia dłuższej współpracy.

Organizator: Stowarzyszenie Wiosna – realizujące program Szlachetna Paczka
Miejsce: Centrum Dialogu Obywatelskiego, ul. Damrota 1, Opole s.105
Kontakt: Marta Zmiertka, marta.zmiertka@wiosna.org.pl, 783430143

Poszukiwani wolontariusze: Wolontariuszem_ką może zostać każdy kto ma trochę wolnego czasu i chciałby mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie. Wymagany wiek to min 16 lat.

Na czym polega wolontariat: Szlachetna Paczka to Program realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Skupiamy się w nim na problemie biedy, a poprzez nasze działania zmieniamy sposób postrzegania tego zjawiska w Polsce.
Wolontariusze oraz Wolontariuszki docierają do Rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Są to osoby borykające się z problemami materialnymi, zdrowotnymi czy prawnymi, niepełnosprawnością; będące w kryzysie bezdomności, osamotnieni bądź wykluczeni. Takie osoby nie potrzebują litości, lecz konkretnego wsparcia i bodźców, które dadzą im siłę w dążeniu do zmiany swojego życia w miarę możliwości. Wolontariusze_ki odwiedzając Rodziny przywracają im godność i wiarę w to, że wokół są pomocni ludzie. Są wsparciem, pokazują możliwości, wnoszą w życie Rodzin nadzieję, wiarę w ludzi, radość. Samo spotkanie z drugim człowiekiem zmienia Rodziny, a materialna paczka, którą wręczają podczas Weekendu Cudów może stać staje się punktem zwrotnym – zabezpieczając najpilniejsze, bieżące potrzeby pozwala skupić się na tym, co pomoże długofalowo zmienić los.
Zapraszamy serdecznie!

Zakończono zapisy na to wydarzenie

Skip to content