Otwarty wolontariat – Oddział Dziecięco-Młodzieżowy MBP

23/10/2023 17:00 - 18:30
Oddział Dziecięco-Młodzieżowy MBP
Phone:512270685
Address: Plac Kopernika 10, 45-040 Opole

“Otwarte Wolontariaty” to już sprawdzona forma, która świetnie działała przy poprzedniej edycji Festiwalu. Dlatego też i tym razem stworzymy możliwość zgłoszenia się jako wolontariusze do wybranych organizacji – właśnie w tym krótkim czasie trwania Festiwalu. Po to, żeby każdy mógł sprawdzić, czy takie działania są właśnie dla niego i czy się w tym dobrze czuje. Jednocześnie dajemy możliwość organizacjom zachęcić kolejne osoby do działania w ich szeregach. Liczymy na to, że taki początek, zapoznanie się – będą właśnie Impulsem do podjęcia dłuższej współpracy.

Organizator: Oddział Dziecięco-Młodzieżowy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu
Miejsce: Plac Kopernika 10, 45-040 Opole
Kontakt: Karolina Branicka, branickaxkarolina@gmail.com, tel. 512270685
Poszukiwani wolontariusze:
Wystarczy mieć 13 lat lub więcej i chęci do działania.
Na czym polega wolontariat:
Oddział Dziecięco-Młodzieżowy MBP w Opolu to miejsce otwarte na każdego. Na co dzień zajmujemy się wypożyczaniem książek, gier i multimediów przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych. Oprócz tego promujemy czytelnictwo na rozmaite sposoby – znajdziesz u nas bogatą ofertę warsztatów, imprez okolicznościowych i wiele innych!
Od lat funkcjonuje u nas wolontariat w bibliotece, który można realizować na różne sposoby, które dopasowujemy podczas rozmów rekrutacyjnych do zainteresowanych osób.
Podczas inicjatywy “Otwartych Wolontariatów” pragniemy pokazać najczęstsze czynności, jakie wykonują u nas wolontariusze:
– Wykonywanie dekoracji bibliotecznych,
– etykietowanie książek,
– przygotowywanie książek do udostępnienia,
– fotografowanie nowości wydawniczych,
– przygotowywanie grafik na media społecznościowe.

Zapraszamy! 

Zakończono zapisy na to wydarzenie

Skip to content