Otwarty wolontariat – Fundacja l’Arche

25/10/2023 16:30 - 18:30
Fundacja l'Arche
Phone:60905567
Address: Plac Katedralny 4, Opole

“Otwarte Wolontariaty” to już sprawdzona forma, która świetnie działała przy poprzedniej edycji Festiwalu. Dlatego też i tym razem stworzymy możliwość zgłoszenia się jako wolontariusze do wybranych organizacji – właśnie w tym krótkim czasie trwania Festiwalu. Po to, żeby każdy mógł sprawdzić, czy takie działania są właśnie dla niego i czy się w tym dobrze czuje. Jednocześnie dajemy możliwość organizacjom zachęcić kolejne osoby do działania w ich szeregach. Liczymy na to, że taki początek, zapoznanie się – będą właśnie Impulsem do podjęcia dłuższej współpracy.

Organizator: Fundacja l’Arche
Miejsce: Centrum Dialogu Obywatelskiego, ul. Damrota 1, Opole s.106
Kontakt: Monika Grabowska grabowska.monika28@gmail.com 609055674
Poszukiwani wolontariusze:
wiek min.16 lat (osoby niepełnoletnie zgoda rodzica lub opiekuna), chęć uczenia się nowych rzeczy, komunikatywność, zalecamy luźni strój ze względu na zabawy ruchowe
Na czym polega wolontariat:
W trakcie “Otwartego Wolontariatu” proponujemy zajęcia teatralno-muzyczne dla wolontariuszy i z udziałem podopiecznych fundacji.
Zajęcia będą obejmowały zabawy teatralno-muzyczne, które jednocześnie mają integrować społecznie – udział w nim wezmą także osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Fundacja l’Arche w 7 miastach w Polsce wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną prowadząc małe rodzinne domy opieki oraz ośrodki dziennego pobytu. W Opolu l’Arche działa od kilku lat realizując projekty usamodzielniające dla osób z niepełnosprawnościami.

Zakończono zapisy na to wydarzenie

Skip to content