Otwarty wolontariat – Fundacja l’Arche

19/10/2022 17:00 - 18:30
Fundacja l'Arche
Phone:60905567
Address: Plac Katedralny 4, Opole

“Otwarte Wolontariaty” to już sprawdzona forma, która świetnie działała przy poprzedniej edycji Festiwalu. Dlatego też i tym razem stworzymy możliwość zgłoszenia się jako wolontariusze do wybranych organizacji – właśnie w tym krótkim czasie trwania Festiwalu. Po to, żeby każdy mógł sprawdzić, czy takie działania są właśnie dla niego i czy się w tym dobrze czuje. Jednocześnie dajemy możliwość organizacjom zachęcić kolejne osoby do działania w ich szeregach. Liczymy na to, że taki początek, zapoznanie się – będą właśnie Impulsem do podjęcia dłuższej współpracy.

Organizator: Fundacja l’Arche
Miejsce: Plac Katedralny 4, Opole, spotkanie odbędzie się w budynku Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia w sali na parterze.
Kontakt: Monika Grabowska grabowska.monika28@gmail.com 609055674
Poszukiwani wolontariusze:
wiek min.16 lat (osoby niepełnoletnie zgoda rodzica lub opiekuna), chęć uczenia się nowych rzeczy, komunikatywność, zalecamy luźni strój ze względu na zabawy ruchowe
Na czym polega wolontariat:
Zapraszamy do udziału w warsztatach teatralnych współprowadzonych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz współpracujących z nimi pedagogów. Warsztat będzie obejmował zabawy teatralne, które jednocześnie mają integrować społecznie, udział w nim wezmą także osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

 

Fundacja l’Arche działa w ponad 30 krajach na świecie. Pomaga osobom z niepełnosprawnością intelektualną po przez wspieranie ich w codzienny życiu i funkcjonowaniu w społeczeństwie. W Opolu fundacja organizuje spotkania oraz różnego rodzaju warsztaty/zajęcia, podczas których wolontariusze mają możliwość bezpośredniego zaangażowania się w ich przygotowanie oraz prowadzenie. W trakcie “Otwartego Wolontariatu” osoby zainteresowane będą mogły poznać bliżej działania l’Arche oraz współtworzyć wraz z osobami z niepełnosprawnością listy/ kartki skierowanie do innych oddziałów fundacji w Polsce i zagranicą. W ramach spotkania proponujemy kreatywne warsztaty oraz możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy i nawiązywania relacji z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

Zakończono zapisy na to wydarzenie

Skip to content

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o aktualnych wolontariatach i wydarzeniach.

Możesz się wypisać w każdym momencie