Otwarte wolontariaty

2021-11-27 10:00 - 11:30

“Otwarte Wolontariaty” to już sprawdzona forma, która świetnie działała przy poprzedniej edycji Festiwalu. Dlatego też i tym razem stworzymy możliwość zgłoszenia się jako wolontariusze do wybranych organizacji – właśnie w tym krótkim czasie trwania Festiwalu. Po to, żeby każdy mógł sprawdzić, czy takie działania są właśnie dla niego i czy się w tym dobrze czuje. Jednocześnie dajemy możliwość organizacjom zachęcić kolejne osoby do działania w ich szeregach. Liczymy na to, że taki początek, zapoznanie się – będą właśnie Impulsem do podjęcia dłuższej współpracy.

 W dniu 27.11.2021, w godzinach 10.00-11.30 można wziąć udział w następujących wolontariatach… 

Organizator: Fundacja l’Arche
Kontakt: Monika Grabowska grabowska.monika28@gmail.com 609055674
Miejsce: Plac Katedralny 4, Opole, spotkanie odbędzie się w budynku Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia w sali na parterze lub I piętrze.
Poszukiwani wolontariusze: wiek min.16 lat (osoby niepełnoletnie zgoda rodzica lub opiekuna), chęć uczenia się nowych rzeczy, komunikatywność
Na czym polega wolontariat: Fundacja l’Arche działa w ponad 30 krajach na świecie. Pomaga osobom z niepełnosprawnością intelektualną po przez wspieranie ich w codzienny życiu i funkcjonowaniu w społeczeństwie. W Opolu fundacja organizuje spotkania oraz różnego rodzaju warsztaty/zajęcia, podczas których wolontariusze mają możliwość bezpośredniego zaangażowania się w ich przygotowanie oraz prowadzenie. W trakcie “Otwartego Wolontariatu” osoby zainteresowane będą mogły poznać bliżej działania l’Arche oraz współtworzyć wraz z osobami z niepełnosprawnością listy/ kartki skierowanie do innych oddziałów fundacji w Polsce i zagranicą. W ramach spotkania proponujemy kreatywne warsztaty oraz możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy i nawiązywania relacji z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

Organizator: Fundacja Kwitnące Talenty
Kontakt: Piotr Koziol fundacja@kwitnacetalenty.pl 607550062
Miejsce: Barlickiego 13, Opole
Poszukiwani wolontariusze: Chętni do udziału w wolontariacie!
Na czym polega wolontariat: Uczestnik pozna w sposób inspirujący specyfikę Talentowni, miejsca odkrywania i rozwijania talentów oraz weźmie udział w tworzeniu wydarzenia. Prosimy o punktualność. Liczba osób ograniczona: maksymalnie 15 osób

Zapisy na to wydarzenie zostały zamknięte. Zapraszamy na inne spotkania.

Skip to content

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o aktualnych wolontariatach i wydarzeniach.

Możesz się wypisać w każdym momencie