FESTIWAL WOLONTARIATU “IMPULS”
17-21.10.2022
ZAPAL SIĘ DO DZIAŁANIA!

Festiwal Wolontariatu “Impuls”

Zapraszamy na kolejny Festiwal Wolontariatu „Impuls”! Nie wiesz od czego zacząć przygodę z wolontariatem? Chcesz poznać możliwości wolontariatu? Na pewno znajdziesz coś dla siebie w naszym programie!

Poniżej w kalendarzu znajdują się szczegółowe wydarzenia z opisami i możliwością zapisu na nie:  warsztaty ,  spotkania ,  debaty ,  otwarte wolontariaty  i  inne . Najeżdżając na wydarzenie zobaczysz jego szczegóły i możliwość zapisu. Na wydarzenia podświetlone na  szaro  został osiągnięty limit zgłoszeń. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

-> Zobacz formularz zgłoszeniowy <-

 

«
»
Pn
Wt
Śr
Czw
Pt
So
Nd
sierpień
sierpień
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
październik
październik
październik

Potrzebujesz pomocy?

Opolska Służba Harcerska

Jesteś seniorem?

Zadzwoń na Telefon Życzliwości:
77 441 23 70

Centrum Senior zapewni wsparcie w znalezieniu wolontariuszy lub pracowników społecznych, którzy pomogą m.in. w robieniu zakupów, kupowaniu leków, przewożeniu rzeczy czy innej pomocy, jaka będzie potrzebna.

Chcę pomóc

Szukasz wolontariatu dla siebie? Wszystkie aktualne oferty dostępne są w bazie Korpusu Solidarności.

Dla każdego możemy znaleźć odpowiednią ofertę wolontariatu dostosowaną do jego oczekiwań i potrzeb. Rejestracja w bazie Korpusu Solidarności wiąże się z dodatkowymi możliwościami m.in. otrzymaniem Karty Wolontariusza.

Jeżeli w bazie nie znajdziesz wolontariatu dla siebie – zarejestruj się lub skontaktuj się pod numerem telefonu 535 446 389.

Osoby, które chcą pomóc w trudnym czasie pandemii zapraszamy również do kontaktu z Centrum Senior tel. 77 441 23 70.

Dla NGO

POZYSKAJ WOLONTARIUSZY
Zarejestruj swoją potrzebę pomocy lub organizację w bazie Korpusu Solidarności albo skontaktuj się pod numerem telefonu 535 446 389. Dzięki temu opolscy wolontariusze będą w stanie znaleźć Twoją ofertę.
DORADZTWO
Jeśli Twoje NGO potrzebuje doradztwa w zakresie księgowości, prawa i marketingu skontaktuj się z nami poradę pod nr 661 567 664 lub wysłać email na adres biuro@iskra.opole.pl
WOLONTARIUSZE EUROPEJSCY
Jeżeli jako organizacja lub instytucja poszukujesz wolontariuszy lub partnerskich organizacji z zagranicy, możecie skontaktować się mailowo z Fundacją Semper Avanti Opole pod adresem: mateusz.letowski@semperavanti.org. Zespół fundacji pomoże w pozyskiwaniu kontaktów zagranicznych, które mogą rozwinąć działania organizacji w skali europejskiej i nie tylko.
POMOC DLA NGO
Jeżeli Twoja organizacja jest w trudniejszej sytuacji, chociażby z powodu trwającej pandemii, zachęcamy do zwrócenia się o pomoc do Centrum Dialogu Obywatelskiego pod numerem telefonu 77 44 619 44.
PORADA PRAWNA
W Centrum Dialogu Obywatelskiego (https://cdo.opole.pl) mieści się również punkt nieodpłatnych porad prawnych i mediacji dla osób, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. W celu uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej należy umówić się na poradę pod nr 77 54 11 356 lub wysłać email na adres npp@um.opole.pl.
PROMUJ WYDARZENIE
Poniżej znajdziesz formularz, gdzie NGO mogą dodawać swoje wydarzenia, które będą następnie dodawane do miejskiego kalendarza i promowane na stronie: https://www.opole.pl/dla-mieszkanca/wydarzenia Wpisz swoje wydarzenie do -> formularza <-.
SALE KONFERENCYJNE
Do dyspozycji opolskich organizacji pozarządowych oraz wszystkich wolontariuszy społeczników, którym idea dialogu oraz partycypacji społecznej jest szczególnie bliska, oddane są trzy sale konferencyjne dostępne siedem dni w tygodniu w siedzibie CDO (https://cdo.opole.pl). Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Newsy

O Iskrze

Iskra – Opolskie Centrum Wolontariatu

Iskra – Opolskie Centrum Wolontariatu

Projekt Geko

Projekt Geko

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez poniższy formularz.

    Skip to content

     

    Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o aktualnych wolontariatach i wydarzeniach.

    Możesz się wypisać w każdym momencie